ورود عضویت
بیانیه صدای موج سبز به مناسبت ١٨ تیر ١٣٩٢
بیانیه صدای موج سبز به مناسبت ١٨ تیر
 
فاجعه ١٨ تیر ١٣٧٨ و به خون کشیده شدن فرزندان ایران و ضرب و شتم دهها تن از ساکنان کوی دانشگاه تهران، جنایاتی هستند که هرگز از خاطر مردم آزادیخواه ایران  نخواهد رفت.
حکومت استبدادی جمهوری اسلامی از زمان تاسیسش همواره تلاش داشته که صدای عدالت خواهی مردم  برای آزادی و دموکراسی و عدالت اجتماعی را در نطفه خفه کند. اما اعتراض و فریاد دانشجویان به خون غلطیده ی سال١٣٧٨، جان و نفس تازه ای به جنبش های آزادی و دموکراسی خواه مردم ایران داد و دانش و دانشگاه را مغز و قلب تحول خواهان قرار داد. تخمی که حاکمیت در شب ١٨ تیر ٧٨ کاشت، در١٣٨٨ به درختی تنومند بدل گردید که امروز میوه های ان، خواب راحت را از چشمان استبداد دینی ربوده است.
 در حالی که جنایات ١٨ تیر با عدم رسیدگی دستگاه قضایی روبرو شد و عوامل وآمرین ان تاکنون مجازات نشده اند و سال بعد، در پس راهپیمایی میلیونی سکوت مردم ایران دوباره فجایع دیگری در کوی دانشگاه آفریدند. ٢٥ خرداد ٨٨ مردم ایران و دانشجویان برای داشتن آزادی و استقرار دموکراسی  در برابر حکومت ولایتی فقاهتی ایستادگی کردند، اما متجاوزین به حقوق مردم، دانشجویان را در خوابگاه شان را به خاک و خون کشاندند و کهریزک ها به پا داشتن تا با شکنجه، زندان و تزویر آزادیخواهان را مایوس و از ادامه راه باز دارند.
حاکمیت مستبد وناقض حقوق بشر با سرکوب حرکت صلح جویانه مدنی و آزادیخواهانه مردم، عقب راندن زنان از محیط های اجتماعی وسیاسی به سرکوب جنبش زنان پرداخته و با ایجاد طرح تفکیک جنسیتی در دانشگاهها ،محرومیت از تحصیل ، کار و حقوق اجتماعی همچنان با ایجاد و تقویت فرهنگ تقلید و تطبیق برای حفظ فرهنگ استبدادی، بی مهابانه به حذف دروس دانشگاهی که ریشه در فرهنگ تحقیق و شک داشته اقدام کردند.
جنبش دانشجویی در ١٨ تیر ٧٨ نتیجه همراه شدن با اصلاح طلبان- دانشجويان وابسته به دفتر تحکيم وحدت و برخورد شدید و خشن امنیتی شورای امنیت ملی، که ریاست ان بعهده رییس جمهور اصلاحات وقت، حجت الله اسلام خاتمی و عضویت رییس جمهور کنونی حجت الله اسلام دکتر روحانی را- دیدند وقیامی که به مدت ۵ روز دوام آورد و بدست موتور سواران و چماق بدستان و نیرو های امنیتی، از پا درآوردند.  به گفته رییس جمهور کنونی حجت الله اسلام دکتر روحانی، "با حضور مردم کار تمام شد. کاری که ما در ۱۸ تیر کردیم این بود که وقتی دیدیم مساله به آشوب خیابانی تبدیل ‌شد و دیگر بحث دانشجو و دانشگاه نیست، از خود مردم خواستیم بیایند و اعلام نظر کنند و ماجرا با حضور مردم در ۲۳ تیر تمام شد"١. کاری که با سرکوب دانشجویان در سال ١٣٨٨ عینا تکرار شد.
صدای موج سبز، ضمن گرامیداشت یاد تمام شهدای راه آزادی به خصوص جنبش دانشجویان درسالهای ٧٨ و ٨٨،  پیوند خویش را با مردم در جهت رسیدن به آزادی و ایجاد دموکراسی مستحکم تر نموده است. صدای موج سبز خواهان براورده شدن مطالبات برحق مردم در مسیر آزادی، دموکراسی و در راس ان خواهان آزادی تمامی زندانیان سیاسی وعقیدتی از جمله موسوی، کروبی و رهنورد، روزنامه نگاران،  فعالان کارگری، دانشجویان، زنان هستیم و تا رسیدن به خواسته های بر حقمان و برچیده شدن استبداد از میهن عزیزمان، از پای نخواهیم نشست.
صدای موج سبز 
فیسبوک: Green Wave Voice - صدای موج سبز
m: 00447886662057
 
١- http://aftabnews.ir/fa/news/191666/%D9%86%D9%82%D8%B4-%D8%AD%D8%B3%D9%86-%D8%B1%D9%88%D8%AD%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D9%88%D8%A7%D8%AF%D8%AB-%D9%BE%D8%B3-%D8%A7%D8%B2-%D8%AD%D9%85%D9%84%D9%87-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D9%88%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D9%88%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B4
این مطلب در تاریخ ۱۸ تير ۱۳۹۲ نوشته شده است.

برای بیان دیدگاه خود باید در سایت عضو شوید. عضویت ساده و سریع می باشد، از لینک بالای صفحه استفاده کنید.

تماس با ما شهروند خبرنگار سخن ما
ما در صفحات اجتماعی

کاربر گرامی:

نکات زیر را هنگام ثبت نام مد نظر قرار دهید:

نام حقیقی
ایمیل
نام کاربری
کلمه عبور
تکرار کلمه عبور
سوال امنیتی ﻟﻂﻔﺎ ﻛﻠﻤﻪ ﻻﺗﻴﻦ ﺭا ﺩﺭ " ﭘﺎﺳﺦ " ﺗﺎﻳﭗ ﻛﻨﻴﺪ. ZX12s
پاسخ سوال امنیتی
خروج

در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید به این صفحه مراجعه نمایید.

خروج