ورود عضویت
بازداشت مریم شفیع‌پور، فعال دانشجویی ستاره‌دار در تهران

به گزارش تقاطع، مریم شفیع‌پور، دانشجوی سابق رشته‌ی مهندسی کشاورزی گرایش آب دانشگاه بین‌المللی قزوین که پس از دو ترم تعلیق از تحصیل به دلیل فعالیت سیاسی از دانشگاه اخراج شده بود، ظهر روز شنبه برای بازجویی در دادسرای شماره دو “شهید مقدس” در زندان اوین حاضر شد که این حضور به بازداشت وی انجامید.

بازداشت خانم شفیع‌پور، دو هفته پس از آن صورت گرفته که ماموران امنیتی به منزل پدری او هجوم برده و پس از سه ساعت بازرسی کامل منزل، لپ‌تاپ وی و یکی دیگر از اعضای خانواده و نیز دو دستگاه گوشی موبایل و برخی دست‌نوشته‌های او را با خود بردند.

بر اساس برخی اخبار تاییدنشده، مریم شفیع‌پور به سلولی انفرادی در بند ۲۰۹ زندان اوین که تحت کنترل وزارت اطلاعات است منتقل شده است.

در همن ارتباط یک منبع نزدیک به خانواده‌ی این فعال دانشجویی به تقاطع گفت که مادر وی از بیماری قلبی رنج می‌برد، و این خانواده‌ نگران آن هستند که بازداشت مریم، عواقب جبران‌ناپذیری برای مادرش داشته باشد.

مریم شفیع‌پور از فعالان ستاد انتخاباتی مهدی کروبی در انتخابات ریاست‌جمهوری خرداد ۸۸ بود و در سال ۸۹ نیز از سوی دادگاه انقلاب قزوین به خاطر فعالیت‌های دانشجویی و وبلاگ‌نویسی به یک سال حبس تعلیقی محکوم شده بود.

گفتنی است در هفته‌های اخیر پس از پیروزی حسن روحانی، بازداشت و احضار فعالان دانشجویی که در جریان انتخابات اخیر فعال بودند، در تهران و شهرهایی چون تبریز و شیراز شدت گرفته است.

احمد عسگری، از جمله فعالان دانشجویی است که از روز ۳۰ خرداد در تهران دستگیر شد و کماکان در بازداشت نیروهای امنیتی به سر می‌برد. هم‌چنین سایت‌های خبری از احضار ۱۳ تن از فعالان دانشجویی ستاد روحانی در شیراز به کمیته‌ی انظباطی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داده‌اند.

در این میان، فریبا پژوه، روزنامه‌نگاری که روز ۱۹ تیر از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، روز شنبه (۵ مرداد) آزاد شده است.

http://taghato.net/article/1688

این مطلب در تاریخ ۶ مرداد ۱۳۹۲ نوشته شده است.

برای بیان دیدگاه خود باید در سایت عضو شوید. عضویت ساده و سریع می باشد، از لینک بالای صفحه استفاده کنید.

تماس با ما شهروند خبرنگار سخن ما
ما در صفحات اجتماعی

کاربر گرامی:

نکات زیر را هنگام ثبت نام مد نظر قرار دهید:

نام حقیقی
ایمیل
نام کاربری
کلمه عبور
تکرار کلمه عبور
سوال امنیتی ﻟﻂﻔﺎ ﻛﻠﻤﻪ ﻻﺗﻴﻦ ﺭا ﺩﺭ " ﭘﺎﺳﺦ " ﺗﺎﻳﭗ ﻛﻨﻴﺪ. MKhgF
پاسخ سوال امنیتی
خروج

در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده اید به این صفحه مراجعه نمایید.

خروج